Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm Gülsüm

Öz Öz Öz Öz Öz Öz Öz Öz Öz Öz Öz Öz Öz Öz Öz Öz Öz Öz Öz Öz

Tansu Gülsüm Öz, çocuk yaşta yazdığı “Vatan” isimli şiiri ile ilk ödülünü TRT’den alarak 13 yaşındayken yazmaya adım attı. İlerleyen yıllarda yazım yaşamına gazetelerde köşe yazarak devam etti. “Büyük Larousse”da düzeltmenlik de yapan Öz, bir süre metin yazarlığı yaptı ve emekli olduktan sonra “Mahallenin Muhtarları”, “Çiçek Taksi”, “Dullar Pansiyonu”, “İkinci Bahar” gibi izleyici tarafından sevilen ve büyük ilgi gören televizyon dizilerinin yazar kadrolarında bulundu.

“Her Şey Oğlum İçin” filminin öyküsünü, “Yengeç Oyunu” isimli filmin de senaryosunu yazdı. Londra’da, London-Cheshunt Colleage’de lisan eğitimi aldığı yıllarda kısa bir süre Avrupa Karizma dergisinde köşe yazarlığı yaptı.

Yazar Öz’ün kaleme aldığı kitaplardan bazıları ise şöyle, “Hoşbulduk İstanbul” (2017), “Mübadele Aşkları” (2016), “Hoşbulduk Londra” (2014 İltica üçlemesinin ikincisi), Anneler, Kızları ve Esrar (2012) ve İltica (2009).